CzechEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

News

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores ...

Závody již mají své vítěze

Categories: NEWS

V pozdním sobotním večeru po vyhodnocení posledního Šohajíka, navrátivšího se z pole, došlo k vyhlášení vítězů a taktéž se předaly nějaké ty ceny. Počasí poměrně oproti jiným ročníkům přálo a i když počasí nebylo v té kategorii plachtařské Austrálie, která by se pro historické stroje hodila nejlépe, odlétali jsme pět disciplín a kolem poloviny většinou doletělo. Což je v historii tohoto závody mimořádný úspěch. Jednoznačným vítězem se stal Jaromír Hendrych z místního Aeroklubu Raná, který celou dobu úspěšně bojoval na výcvikové dvousedadlovce Ka7. Další pořadí nebylo do konce závodů jisté. Nakonec díky nesprávnému otočení sektoru jednoho OB na poslední disciplíně bodová penalizace rozhodla o další pozicích na bedně. Na druhém místě Jiří Klicnar z Aeroklubu Medlánky a na místě třetím Václav Černý z Aeroklubu Plasy. Oba bojovali na VT-125 Šohaj 2. Vítězům gratulujeme a účastníkům přejeme ať si z toho klání dovezou domů pocit z hezky strávené dovolené a chuť do dalších ročníků Závodů Šohajů a historických kluzáků.

Author: Tomáš Mezera